Blog

Yatak Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pırlanta Yatak Odası

Çok fazla taşınan bir insan olsanız dahi yatak odalarınızı aldıktan sonra hayatınızda birkaç kez değiştirme imkanlarına sahip olursunuz. Bu anlamda özelikle yenilemek istediğiniz yatak odası takımınızı seçmenizde önemli hususlar bulunmaktadır. Özellikle Yatak odası alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna Sizin Dükkan müşteri hizmetleri ile istenilen zaman diliminde yanıt verebilmektedir. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir.

Yatak Odası Takımı Özellikleri Nasıl Olmalı?

Yatak odalarınızı yeniden tasarlarken en önemli husus şüphesiz boyutlardır. Bir odaya sığmayan bir karyola satın almak bu anlamda mantıksız olur. Bununla birlikte özellikle yeni yatak odası alımlarında;

Odanın Ölçüleri

Yatak odası mobilyası almaya başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şey odanızın ölçüsünü almaktır. Eviniz için doğru boyutta mobilya seçimi hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Stil

Boyut ve ölçülerin ardından, yeni yatak odası mobilyanız için istediğiniz stili belirleyin. Her zaman görkemli, geleneksel bir kızak yatağı hayal ettiniz mi? Modern mobilyaların sade, temiz çizgileri, modaya uygun tarzınızı mükemmel bir şekilde ifade eder mi? Yoksa daha geçişli parçaları mı tercih edersiniz? Yeni mobilyaların yatak odanızın stiliyle ve tutmayı planladığınız diğer mobilyalar, demirbaşlar veya dekorlarla nasıl uyum sağlayacağını düşünmek önemli olmaktadır.

Yatak Seçenekleri

Belirli bir yatak stiline istemeden önce, sizin için en iyi olan başlık ve ayaklık seçeneklerinin ne olduğunu düşünmeye çalışın. Yüksek bir başlık bir pencereyi engeller mi? Alçak bir basamak, uzun bacaklarınızı esnetmek için daha fazla alan sağlar mı? Battaniyeleri yatağınızın ayakucuna düzgün bir şekilde sıkıştırmaktan ve yüksek bir ayak basamağını çekici bir seçenek haline getirmekten nefret mi ediyorsunuz? Bunları önceden düşünmek, mobilya aramanızı daraltmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni yatak odası mobilyaları satın almak, yalnızca tercih ettiğiniz yatak stilini değil, aynı zamanda boyutunu da yeniden değerlendirmek için mükemmel bir fırsat sunar. Farklı bir boyutun ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacağına karar verdiyseniz, planlarınıza yeni bir yatak eklemeyi unutmayın.

Komodinler

Yatak ve şilte dışında komodinler, yatak odası mobilyalarının tartışmasız en önemli parçalarıdır. Onları yatağınızın gerekli bir uzantısı olarak düşünün. Komodinler, başucu lambaları için uygun bir yerin yanı sıra telefon, kitap veya çalar saat gibi eşyaları kolunuzun ulaşabileceği bir yerde tutmak için bir yer sağlar. Ebeveyn yatak odasında iki komodine ihtiyacınız olur. Yatağın her iki yanında bir tane olması gerekir.

Sandıklar ve Şifonyerler

Sandıklar normalde genişliklerinden daha uzundur. Bu da onları sınırlı bir alana sahipseniz harika bir seçenek haline getirir. Farklı yüksekliklerde, normalde tek bir sütunda yığılmış 5-7 çekmece içerirler.

Şifonyerler boylarından daha geniştir ve üstlerinde bir ayna ile iyi bir uyum sağlarlar. Şifonyerlerde tipik olarak, toplam 6-9 çekmece için sütun başına 3-4 sıra çekmece arasında değişen 2-3 sütun çekmecesi bulunur. Şifonyerler, iki kişi tarafından paylaşılması gerektiğinde sandıklardan daha iyi çalışır.

Giysileri asmak için fazladan alana ihtiyacınız varsa, gardıroplar iyi seçeneklerdir. Genellikle asmak için bir çubuk ve ayrıca katlanmış kıyafetleri saklamak ve düzenlemek için çekmeceler veya raflar içerirler. Aynı şekilde, beyefendinin sandıkları normalde asma alanı ve çekmecelerin bir kombinasyonunu içerir.

Medya Çözümleri

Medya sandıkları, yatak odası TV depolaması için harika bir çözümdür ve genellikle bir DVD veya Blu-ray oynatıcı için alan ve ayrıca kabloları yerleştirmek için açıklıklar içerir. Medya sandıkları genellikle normal sandıklardan daha kısadır ve TV’nizi ideal bir izleme yüksekliğinde tutar. Medya sandığı için yeriniz yoksa,  başka bir seçenek de TV’yi bir şifonyerin veya medya rafının üzerine monte etmektir.

El yapımı sert ahşap mobilya satın almanın birçok avantajından biri, onu kişiselleştirme yeteneğidir. Kişisel tarzınıza uygun özel bir görünüm yaratmak için çeşitli ahşap türlerinin yanı sıra lakeler ve cilalar kullanılabilir.  Medya ile diğer hususlarda özellikle son moda trend olan akıllı yataklar ön plana çıkmaktadır. Bu aşamada Sizin Dükkan portföyümüzdeki akıllı yataklar incelenmelidir.

Son zamanlarda İskandinav  tarzı yatak odası tasarımları daha çok tercih edilmektedir. Özelilkle minimal dekor, temiz ve basit çizgilerle karakterize edilir. Çok işlevsel ve güzel yataklara sahiptir. Bu tasarımlar, özellikle kış aylarında daha çok ilgi görmektedir. Doğanın değeri, rahat koltukların genel dekora hakim olduğu evlerde görülür. Bu nedenle, kalın örgü battaniyeler ve taklit kürk aksanlar, evi sıcak ve davetkar kılan, özünde soğuk havadır. Nötr renkler, ten rengi ve siyahın hakim olduğu parlak beyazlar, İskandinav tarzı yatak odalarını farklı kılan renklerdir. Mükemmel bir doku karışımı oluşturmak ve yatak odanıza çok ihtiyaç duyulan rahatlığı eklemek için yatak odanızı ezilmiş nevresimler, örgü battaniye katmanları, yastık yığınları ve ahşap unsurlarla ayarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir