Blog

Vazgeçilmez Forza Sallanan Baba Koltuğu

Babaların evde en rahat ettikleri koltuklar sallanan baba koltuğu ile Forza olmaktadır. Sizindukkan.com ile babalarınıza en konforlu ve rahat koltukları alırken onları mutlu etmenin yolu Forza Sallanan Baba Koltuğu ile olmaktadır.
Sağlık ve konfor açısından babaların yaşam alanı haline gelen sallanan koltukların bazı faydaları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kan dolaşımını artırır
  • Denge kurmayı sağlar
  • Kardiyovasküler rahatsızlıklarla mücadele etmenizi sağlar
  • Uykusuzluk sendromuna iyi gelir
  • Egzersiz yapmanızı sağlar.

Forza Sallanan Baba Koltuğunun Özellikleri

Klasik baba koltuklarından ziyade daha çok spor ve sallanabilir özelliği bulunan Forza Sallanan Baba Koltuğu aynı zamanda yıkanabilir minder özelliğine sahip. Bu sebeple çok daha hijyenik bir koltuktan bahsetmek mümkündür. Ultra konforu ile babanıza gösterdiğiniz değer olan koltuk aynı zamanda ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir ergonomiğe sahiptir. Bulunduğu bölgede şık çizgileri ile herkesin ilgisini çekecek modernliğe sahiptir. Dinlenme amaçlı ayağınızı uzatarak sallanabileceğiniz koltuk takımı kolay silinebilir kumaştan üretilmektedir. İthal nubuk kumaşlar aynı zamanda kolay temizlenme özelliği ile üretilmektedir.
Forza Baba koltuğu silikon ve sünger karışımı ile en konforlu hale bürünmektedir. Lake boyalı MDF ayakları ile iskeleti bulunan koltuk aynı zamanda uzun yıllar kullanabileceğiniz kalite ile evlerinize gelir. Kumaşı ve ahşap kısımları kolay temizlenebilir.
Baba koltukları konforu ile ün yapmıştır. Ancak sizindukkan.com ile evinize gelecek olan Forza Sallanan Baba Koltuğu aynı zamanda büyüklere sağlık getirmektedir. Öyle ki insanlarda ilerleyen yaşlarda oluşan uykusuzluk, zayıf kan dolaşımı için sallanan sandalyelerin faydası bulunmaktadır. Zira sallanan bir sandalye şaşırtıcı bir egzersiz kaynağı sağlayabilir. Sallanma, kan dolaşımını uyarır ve az egzersiz yapan yaşlılar için kas tonusunu ve esnek eklemleri korur. “Sallanan sandalye” aynı zamanda ileri geri nazik hareketiyle yaşlıları uyutarak uykusuzlukla mücadeleye yardımcı olur. Sallanan sandalyeler, sağlam sırtları ve ergonomik tasarımı ile yumuşak, minderli kanepelere göre daha iyi bir duruş sağlar. Sallanan sandalyelerin 200 yılı aşkın süredir kullanılıyor olmasının asıl nedeni budur.
Amerikan icadı olarak sallanan sandalye 1700’lerde ortaya çıkmıştır. Ancak tasarımı çok eski zamanlara dayanan sallanan beşiklere dayanıyordu. Başlangıçta dış mekan mobilyası olarak tasarlanan sallanan sandalye, hızla sevilen bir iç mekan mobilyasına geçiş yaptı. Sandalye, çoğunlukla yaşlılar ve anneler tarafından bebeklerin uykuya dalmasına yardımcı olmak için kullanılıyordu. Günümüzde sallanan sandalyeler her renkte bulunabilir ve metal ve plastik dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılmaktadır.

Sallanan Sandalye Faydaları

Sallanan sandalye sadece bir mobilya parçası değildir. Olağanüstü bir tıbbi cihazdır. Sallanan sandalyeler her yaştan insan tarafından kullanılabilirken, özellikle yaşlılar için faydaları vardır. Sallanan sandalye, zihinsel sağlığı iyileştirmekten ağrıyı hafifletmeye kadar birçok sağlık koşulunda yardımcı olmanın doğal ve etkili bir yoludur.
Sallanmak rahatlatıcıdır. Çünkü beyinde endorfin salgılar. Bu da ruh halini iyileştirir ve stresi azaltır. Sallanan sandalye, tanıdık, tutarlı bir ortam sağlar ve nostalji ve sakinlik duyguları üretebilir. Duyusal nitelikleri nedeniyle sallanan sandalye, travma sonrası stres bozukluğu ve depresyon semptomlarını hafifletmeye bile yardımcı olabilir.
Tıpkı bebeklerin uyumak için yatırıldıklarında sallanmaları gibi, sallanan sandalyenin ileri geri hareketi uykulu hale getirebilir. Sallanan sandalye, kısa bir şekerleme için ideal bir yer olabilir. Ya da yaşlıların uyku vakti geldiğinde kendilerini uykulu hissetmelerine ve dinlenmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir.
Artrit, iltihaplanma veya eklem ağrısı olan yaşlılar için egzersiz yapmak zor olabilir. Sallanan sandalye iyi bir çözüm çünkü kasları güçlendirmektedir. Hatta fazla çaba gerektirmeden sert eklemleri gevşetmektedir. Yaşlılar, sallanan sandalye egzersizini örgü örmek veya okumak gibi favori bir aktiviteyle bile eşleştirebilirler. Ayrıca saatte yaklaşık 150 kalori yakmanın kolay bir yoludur.
Parkinson Hastalığı gibi sağlık sorunları olan yaşlıların bile sallanan sandalye kullanmaktan kazanacakları çok şey vardır. Sallanma hareketi iç kulaktaki denge mekanizmasını uyarır. Bu, vücut doğal olarak sandalye sallanırken kendini dengelemek için çalışırken gerçekleşir. Geliştirilmiş denge, düşmelerin önlenmesine yardımcı olabilir ve Parkinson semptomlarının daha stabil hale gelmesine yardımcı olabilir.

Kan Dolaşımını İyileştirir

Sallanan sandalye kullanmak kan dolaşımını arttırdığı için eklemlere daha fazla oksijen gönderir. Bu süreçte ağrı ve iltihaplanmayı azaltır. Geliştirilmiş dolaşım da kalp için iyidir ve kardiyovasküler hastalık ve diğer dolaşım rahatsızlıklarıyla mücadeleye yardımcı olabilir.
Babalarınız ve diğer sevdiğiniz büyükleriniz için eşsiz bir hediye sallanan koltuk farklı modeller ile tasarlanmaktadır. Bu aşamada ihtiyacınız olan en konforlu Forza Sallanan Baba koltuğu sizindukkan.com ile ihtiyaçlarınıza sınırsız çözüm kaynağı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir