Blog

Sevgililer Gününde Tercih Edilecek Ev Aksesuarları

Birbirinden farklı dokunuşlarla evinizi ve sevgilinizi ya da eşinizi mutlu edebilirsiniz. Bu nedenle sevgililer gününde tercih edilecek ev aksesuarları eve canlılık katacak olan salon dekorasyonları ürünleri de yine aynı şekilde sevgililer günü için bir alternatif olmaktadır.

Son dönemlerde salon aksesuarları çeşitli olarak fazla olmasından dolayı ise tercih yapmakta zorlanabilirsiniz. İlk olarak tercih belirlemek modern ya da konforlu olmak üzere tarzlar belirlendikten sonra salon süs eşyalarına yönelebilirsiniz. Trend ürünleri hemen hemen herkes tarafından takip edilmektedir. Önemli olan bu ürünlerin zevke veya tarza lanse edip etmediğidir. Bu ürün alındığında özgün bir salon dekorasyonu gerçekleştirilebilir mi gibi soruları kendinize yönelterek de tercih konusunda biraz olsun netleşebilirsiniz.

Model salonu aksesuarları isteyen kişiler renk açısından önemli bir faktör olduğunu unutmamalıdır. Kişiyi boğmayacak zevke uygun renk tonları tercih etmelidir. Özellikle konsol süsleri ya da salon masaüstü objeleri tercih edilecekse aksesuarlar küçük bir detay gibi gözükse de evde ki şıklığını ortaya koyan parçalar olduğu unutulmamalıdır. Her sene tarzlar değişip geliştiği için bu nedenle ucuz salon aksesuarları tercih de edilebilmektedir. Küçük parçalar temin edilecekse bu durum geçerlidir. Model salon duvar aksesuarları düşünülüyorsa eğer koltuk ve duvar kağıdının uyumuna dikkat etmek gerekmektedir.

Sizin Dükkan Dekoratif Salon Aksesuarları

Dekoratif salon aksesuarları için birer tane sizin dükkan dekoratif salon aksesuarları içerisinden star ürün belirlenmelidir. Bu star ürün tarzını tamamen ortaya koyacak duvar saati ve tabloda olabilmektedir. Salona canlı bir hava katmak için akvaryum ve çiçek tercih edilebilmektedir. Bu sayede son derece enerjili daha ferah hissetmek mümkündür. Modern salon süs eşyaları temin edilirken, yalnızca bir kenara koyarım düşüncesinden uzaklaşarak temin edilecek her gereksiz aksesuar zamanla kişiye yük olmaya başlar ve ruhunu daraltır. İki objeler farklı boyutlarda olmalıdır. Aynı zamanda hafif çapraz yerleştirilmesi objeleri daha perspektif kılabilmektedir. En önemlisi bütçe değerlendirmesi gerçekleştirerek alışverişe en fazla gereksinim duyulan aksesuar hangisi ise onunla başlanmalıdır. Çok fazla masrafa gereksinim duymadan evleri daha şık göstermek mümkündür. Yaşanılan yerin oldukça güzel olmasını herkes istemektedir. Bu yüzden sürekli olarak yeni dekorasyon önerileri kolay tasarım alternatifleri şık mobilyalar aranıp durmaktadır.

Evin şıklığına şıklık katacak birbirinden güzel önerileri de incelemek mümkündür. Mobilyaların rengi halıların ve perdelerin hatta minik objelerin rengine kadar dikkat edilmesi gerekmektedir. Uyumlu renkler her zaman ferahlık ve şıklık katmaktadır. Bir evi en şık gösteren şey perdedir. Sevdiğiniz tarzda ve uyuma göre evinizde renk uyumunu yakalayan ile perdeler kullanmak şıklığın en temel şartları arasında yer almaktadır. Odayı daha geniş ve büyük göstermek isteyen kişiler büyük bir halı tercih edebilmektedir. Evlerde göz gören dekoratif parçalardan kurtulmak ev içerisindekilerin daha ferah ve huzurlu hissetmesine sebebiyet verir. Zaman içerisinde sayısı sürekli artan hediyeler hatıra alınan eşyalar evleri gereksiz ve kalabalık gösterebilir. Eşyaların uyumu ve bütünlük içinde olması önem taşımaktadır. Koltuk takımı yemek masası ve halı gibi detayların bir bütün olması gerekmektedir. Tavanda asılı duran avize yerine odanın bir köşesine yerleştirilen abajur eve şıklık katabilir. Antika bir obje ya da farklı alternatifler ile oda her ne kadar iyi hazırlanmış olursa olunsun içerisinde bir sürpriz parça mutlaka yer almalıdır. Evin kendine has bir özelliği ya da onu ayrıcalıklı kılan bir manzarası bulunuyorsa bunu ön plana çıkaracak şekilde dizayn edilmelidir.

Sizin Dükkan Aydınlatma Dekorasyonları

Renkli ve güzel aynı zamanda sağlıklı bir salon bitkisiyle odanın havasını değiştirmeniz de mümkündür. Bir sanat eseri satın almak zorunda değilsiniz. İyi ve farklı çizgilerin olduğu bir tablo salona şıklık katabilmektedir. İç mekanlarda mobilya tercihleri, dokular ve renkler kadar aydınlatma unsurları da önem taşımaktadır. Bir oturma odasının atmosferini sizin dükkan aydınlatma dekorasyonları ile ışıklandırmak evinizin havasını tamamen değiştirebilir. Özellikle oturma alanları dinlenme alanları için sarı ışık tercih edilirken, çalışma alanları banyo ve dinamik atmosfer oluşturulması istenen alanlarda beyaz ışık tercih edilmelidir. Sıcaklığı iç ısıtan bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız güneş ışığı yani doğal ışığa en yakın sarı ışık kullanım tercih edilebilir. Bu sayede kasvetli görünümden kurtulmak ve fark yaratmak isteyenler aydınlatma aksesuarlarını tekrar gözden geçirmelidir.

Doğru aydınlatma ölçülü ışık ve bölgesel Işık yoğunluğu yerleri bu aşamada ilgi çeken detaylar arasında yer almaktadır. Duvar dekorlarını hem işlevsel hem de estetik açıdan değerlendirmek de mümkündür. Mutfak alanında fonksiyonel bir duvar alanı oluşturmak için kara tahta günlük ihtiyaçları karşılayan bir araç olarak değerlendirebilir. Geniş dolap kapakları için ise evde kendi gereksinimlerinizle tasarlayabileceğiniz kara tahta modelleri oluşturabilirsiniz. Dingin bir yatak odası oluşturmak isteyenler uyku kalitesini arttıracak renk paletleri ile duvar zemini, döşeme taban zemini kaplamalarını belirleyebilmektedir. Pastel renkler hem dingin bir alan hem de yatıştırıcı bir atmosfer oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Beyaz zemin renkleri temiz bir uyku için olanak sağlarken, naturel dokularla bir araya getirildiğinde huzur veren atmosfer oluşturabilmektedir. Yumuşak renk tonları ferahlık ve zenginlik sağlayan açık renk tonları mavinin dinginliğini dinlenme alanlarına uygun renkler arasında olduğu unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir