Bizi Youtube'dan Takip Edebilirsiniz

@inegolmobilyasi

Medya

Stil içerisindeki mobilya seçimleri genel olarak ahşap ceviz olarak tercih edilebilir. Doğanın verdiği huzuru sizler de yakalayabilirsiniz. Bu durumda sizin dükkan medya tarzının en belirgin özelliği ise diğer alternatiflerde yer alan o göz yorucu detayların ve metal eşyaların bu dekorasyonda yer verilmemesi ile oluşan sade ve şık görünümüdür. Bunun için mobilyalardaki yumuşak hatlar oldukça fazla önem taşımasından dolayı dekor tarzlarında aksesuar seçimlerinde rengarenk objeler ile yapılmış mumluklar, biblolar, çiçek desenli yastıklar ve sepetler yer alabilmektedir.

Genel itibariyle eskitilmiş ve Vintage eşyalardan oluşan bu tarz mobilya seçimleri yalnızca salon ve oturma odasında değil aynı zamanda yatak odasında da tercih edilebilmektedir. Yatak odasında bunlara ek olarak nevresim takımını tercih edecekseniz çiçekli ve pastör tarzındaki seçimlerle country tarzını yakalamakta mümkündür. Bu dönemlerde düz ekranlı televizyonlar ve DVD oynatıcılarının hayatımıza girmesiyle salon ve oturma odalarına odak noktası haline gelen eğlence üniteleri ev dekorasyonun önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Odanın ana mobilyalarından biri olan televizyon ünitesi ve bu üniteyi zenginleştiren ev sinema sistemi hoparlör gibi ileri teknoloji ürünler evin eğlence merkezini oluşturmaya olanak sağlamaktadır. Salonda böyle bir ünite meydana getirmek isteyen kişiler Xbox gibi çeşitli oyun konsollarından da yararlanabilmektedir.

Mutfak Dekoru

Mutfak dekorasyonlarında koyu renk ahşap ve mobilyalardan açık renkli mutfak dolaplarına geçişin 2000’lerde gerçekleştiği söylenebilirken, açık renkli özellikle de beyaz mutfak dolaplarının trend haline gelmesi oldukça aydınlık ferah mutfaklarda vakit geçirmeye olanak sağlamıştır. Günümüzde hala en popüler mutfak dolabı rengi olan beyaz sadece mutfak dolapları değil Sizin dükkan mutfak dekoru mutfak tezgahları, yer döşemeleri ve tezgah arası kaplamalarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu stili 2000’lerde öne çıkan lüks ve gösterişi yansıtan bir dekorasyon tarzı olarak hatırlarken bol miktarda bezemenin yer aldığı koyu sarı ve mat renklerin ön planda olduğu koyu ahşap detayları barındıran bu abartılı stil özellikle banyo dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Günümüzde en çok sevilen ve sıklıkla tercih edilen bu dekorasyon uygulaması 2000’li dönemlerde ortaya çıkmış olup yemek masalarını eğlenceli bir hale getirmeye olanak sağlamıştır. Yemek masasının bulunduğu mutfak ya da renkli yemek odası dekorasyon açısından zenginleştirmeyi mümkün kılan ve sıkıcı olmanın ötesine geçen bu uygulama tüm dönemlerin favori dekorasyon trendleri arasında yer almayı başarmıştır.

Mobilya Dekorasyonları

Dekorasyon tarzına uyum sağlayan uyumlu bir görünüm oluşturan uyumsuz sandalyeler yemek masasının etrafında bir araya gelmeye olanak sağlar. Bu dönemlerde özellikle yatak odaları ve çocuk odalarına kuş temalı dekorasyon düzenlemeleri yapılmaya kuş figürlü aksesuarlar kullanılmaya başlanmıştır. Bu trend ev tekstillerinde kullanılan desenlerden abajur biblo gibi aksesuarlara ve hatta duvar kağıtlarına da yansımış olup, günümüzde ise kuş figürlü dekoratif dekorasyon elemanları nadiren ve oldukça minimal modern uygulamalarda Sizin dükkan mobilya dekorasyonları içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kahverengi koyu kırmızı renk eleştirmeleri 2000’lerde beyaz ağırlıklı renk uygulamalarına geçişten önce yoğun ve koyu renk eşleştirmelerinin tercih edildiği sıklıkla söylenmiştir. Bu renk eşleştirmelerin de öne çıkanlardan kahverengi ve koyu kırmızı renk ikilisinin meydana getirdiği derin ve topraksı etkisi sebebiyle dekorasyon içerisinde sıklıkla yer verilmiştir. 2002 senesinde true- red isimli rengin yılın rengi olarak seçilmesi bu dekorasyon trendini kanıtlar özelliktedir. Meşrubat bardakları, mumluk, vazo, kalemlik ve daha birçok dekoratif eleman olarak tercih edilebilen bu oldukça alternatifli ürünler sayısız kişi tarafından tercih edilmekte olup, farklı amaçlarla ev dekorasyonunda yerini almıştır.

Günümüzde eskisi kadar yoğun biçimde tercih edilmese de işlevselliği ve samimi görünümü ile vazgeçilmez bir aksesuar olarak önemini sıklıkla korumaktadır. Ev dekorasyonunda cam kavanozlardan yararlanmak isteyen kişiler modern ve şık versiyonlarını inceleyebilir ve hatta kişi kendisi de bu dekoratif cam kavanozları tasarlama şansına sahiptir. Aslında eski dönemlerde oldukça popüler olan ve günümüzde de bu geleneği sürdürmeye devam ettirmek istenen dekoratif ahır kapılar da  bu dönemlerde popülerlerini devam ettirmektedir. Genellikle koyu renk ahşap malzemeli ikili ya da tekli modelleri yer alan bu ahır kapılar ile rustik dokunuşu elde etmeye yardımcı olmaktadır. Bu doğal uygulama ev içerisinde uyarlanmak istenildiğinde modern çizgilere sahip açık renkli örnekler incelenebilmektedir.