Blog

Hem sağlam, hem konforlu koltuk takımları

Oturma Odasının Havasını Değiştirecek Koltuk Takımları Sizin Dükkan'da!

Fiyatı ile uzun yıllar kullanmak zorunda olduğunuz mobilyalar ile koltuk takımları alım öncesi modern olmasının yanında sağlam ve konforlu olması gerekmektedir.

Öyle ki uzun yıllar sonra aynı modernliği ve konforu sağlayan koltuk takımları öncelikli olarak tercih edilmektedir. Bu aşamada Sizin Dükkan sizlere en kaliteli koltuk takımlarını modern kumaşları ile sağlamaktadır.
Evinizde özellikle sevdiklerinizle daha yakın olmanıza olanak sağlayan köşe grubu oturma grupları daha samimi görüntüler vermektedir. Bu sayede sevdiklerinizle daha yakın olurken, muhabbetlerinize muhteşem dizi ve sinemalar eşlik edebilir. Hatta uzun gecelerde uyuklama olanağı sağlayan bu oturma grupları misafirlerinize de konforlu bir yatak özelliği sunmaktadır. Böylelikle çok kullanışlı ve rahat olmasının yanında işlevsel koltuklar olur.

Mobilyada Kalite ve Sağlamlık Nasıl Anlaşılır?

Mobilya seçimlerinin en önemli iki özelliği sağlamlık ve konfor olmaktadır. Bu anlamda tüketiciler ikisini de anlamak açısından dikkat etmesi gereken hususlar üzerinde durmaktadır. Böylelikle mobilyalarda kalite ve sağlamlığı anlayabilmeniz için;
• İskeletindeki ahşap türü
• Kullanılan yay sistemleri
• Kullanılan kumaş ve özellikleri
• Mobilyanın yapımındaki parçaların birbiri ile montaj şekli
Önem kazanır. Özellikle birden fazla parçanın bir araya getirilmesinde kullanılan yapışkanlar ve dikişler önemli olmaktadır. Zımba ile kullanılan mobilya ve koltuk takımları daha çok oturma grubunu basit gösterir ve kısa vadede patlamalar ile çözülmeler yaşayabilir. Bu durum uzun süre kullanmanızı engellemektedir.
Mobilya üretimlerinden ahşap üç farklı türde karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda masif ahşap, sunta ahşap ve kaplama ahşap olarak kullanılır. Özellikle oturma grubu, kanepelerde iskelet gürgen ağaçla yapılmaktadır. Fırınlanan gürgen çok daha sert ve uzun süre kullanım imkanları vermektedir.
Koltuk takımlarında kullanılan malzemeler kalitesi açısından bu anlamda en önemli husus olmaktadır. Oturma grubunun şık durmasını sağlamasının yanında kolay deforme olmazlar. Aynı zamanda kullandığı yay sistemi ve süngerler ile konfor bir araya gelmektedir.
Koltuk takımlarının sağlamlığının oluşmasında en büyük etken iskeletidir. Bu anlamda kullanılan malzemeler ön plana çıkmaktadır. Koltuk takımları ile diğer mobilyaların iskeletlerinde sağlamlık için en çok sert gürgen ağacı tercih edilmektedir. Böylelikle uzun yıllar dayanıklı kalan mobilya üretimi yapılırken kullanıcılar sorunsuz bir oturma grubu sahibi olur. Bu aşamada koltuk seçiminde malzemeler kadar kişisel kullanımlar ile tarzınız da önem kazanmaktadır. Özellikle oturma grupları ve kanepelerin iç döşemeleri, kumaşları, evcil hayvan yetiştirenler için dayanıklı olması gerekir. Zira deri kumaş ve diğer kumaşlar kediler ile kısa süre içerisinde deforme olabilmektedir.

Özellikle Konforlu Koltuk Takımı almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Birinci sınıf kanepeyi oturma odanızda ona yer açarak onurlandırmadan önce özellikle aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız.
• Ne tür bir koltuk dolgu malzemesi arıyorsunuz?
Kanepe için kullanılan kumaş
• Kullanılan iskelet ile ahşap türü
• Kanepenin yer alacağı alanın büyüklüğü
• İdeal kanepenizin ölçüleri
• Kanepeyi kaç kişi kullanacak?
• Hangi koltuk tasarımı arıyorsunuz
• Koltuk takımı tasarım tipi
Sizin Dükkan olarak birinci sınıf modern ahşap koltuk takımları yelpazemiz, oturma odanızın stil bölümünü artıracak tonlarda döşenmiştir. Örneğin, stil ve konforun simgesi olan deri uzanma koltuğu Hobbit üçlü koltuğumuzu ele alalım.
Küçük salon tasarımına yönelik olarak geniş ve rahat bir kullanım sağlayan kanepelerimizi sadece sağlam değil aynı zamanda dayanıklı kılmaktadır. Kanepemizin oturma odaları için en rahat koltuk takımı tasarımı olarak popüler olmasına şaşmamalı.
Çıkarılabilen veya yeniden düzenlenebilen koltuk minderleri ile en sevdiğiniz dizi ve sinemanın bölümünü izlemeden önce kendiniz için o mükemmel noktayı yaratabilirsiniz. Tamamen fırınlanmış gürgen ağacından oluşan iskeleti ile kolay silinebil ithal keten kumaşa sahip olmasının yanında metal ayakları Hobbit üçlü koltuğu dayanıklı kılmaktadır.
Ahşap detaylı olarak metalden yapılmış sağlam ayaklar üzerinde, örneğin Vals üçlü koltuk Kanepe, çevrimiçi en rahat koltuk takımlarımızdan biridir. Sizin Dükkan portföyünde geniş koltuk takımı ürünlerinden sadece biri olan Vals fırınlanmış gürgen ağacı iskeletine sahiptir. Kumaşı ise kolay silinebilir ithal keten olmaktadır. Aynı zamanda açılabilir mekanizma ile sırt bölgesi açılır ve yatak olur.
Vals koltukların tabanı ile zemin arasındaki boşluk, onu temiz ve tozsuz tutmanız için yeterlidir. Kolçak, tarz ve modern bir görünüm vermek için açısaldır. Kanepeye hak ettiği inceliği vermek için minderler etrafa saçılır. Bu da onu oturma odaları için en iyi koltuk takımı tasarımı haline getirmektedir.

Ergonomik Koltuk Takımları

Mobilyalarda, fotoğraf çerçevelerinde ve aksesuarlarda karmaşık tasarımlarla parıldayan metal, Viktorya dönemi tasarımının özüdür. Çekici yastık kılıfları ile zengin kumaş kaplı süslü ahşap mobilyalar. Kolçak, bacaklar veya sandalyenin üst arkası gibi bazı kısımlarda açıkta kalan ahşabı seçin. Oymalı, mermer kaplı bir masa seçin ve geleneksel tarzda lambalar ve altında tığ işi altlıklar bulunan porselen kavanozlarla vurgulayın. Bu tarz için koyu ve parlak tonlar bir zorunluluktur. Bununla birlikte asil hissi vermek için kırmızı, bordo veya menekşe kullanılabilir.

Koltuk takımındaki konfor ve mekanizmalarla ilgili çektiğimiz videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir