Blog

Evime Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Varna Zigon Sehpa

Özellikle ev hanesinde yaşayanların stilini ve tarzını yansıtan aksesuarlar mobilyaların tamamlayıcısı rolünü üstenmektedir. Bu anlamda evime aksesuar seçerken nelere dikkat etmeliyim sorusunun en doğru yanıtı çok geniş ürün ağına sahip sizindukkan.com adresinden geçer. Çok küçük dekoratif öğeler dahi yaşam alanlarına büyük anlamlar katar. Bu anlamda aksesuarların kattığı etkinin şaşırtıcılığını gözler önüne seren sizin dükkân sizlere sayısız fırsatlar sunan ürün çeşitliliğine sahiptir. Öyle ki tasarımın ana kaynakları olan kilim, aydınlatma, kırlent, yastıklar, sanat eserleri ve aklınıza dahi gelmeyen birçok aksesuar bir alanda sahip olabileceğiniz en iyi etkiyi vermektedir. Evine ve yaşam alanına önem veren kişiler de bunları akıllıca nasıl kullanacaklarını en iyi bilen kişilerdir.

Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tasarımın uygulandığı yaşam alanına göre aksesuarlar ve küçük dekor da bir alanı bozabilir. Dekoratif öğeler, bir odayı tazelemenin veya yeni bir görünüm eklemenin en ucuz yoludur. Ancak bir dekoratör dikkatli olmazsa, bu öğeler hızla evi daha kötü hale getirebilir. Bu aşamada aksesuar seçme, birleştirme ve dekorasyonla ilgili bu basit ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır. Odanızı bir profesyonel gibi bir araya getirmenize ve birçok ev sakininin dekorlarında yaptığı yaygın hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak en önemli adresiniz ise sizin dükkân olmaktadır. Aksesuar seçiminde özellikle üzerinde durmanız gereken başlıca hususlar şunlardır;

  • Öncelikli olarak bütçenizi ayarlamanız gerekecektir.
  • Bir sonraki adım olarak evdeki eşyalar değerlendirmeye alınabilir.
  • Aksesuarı yerleştireceğiniz alanın boyutu ile aksesuar boyutları ön plana çıkar.
  • Birbirini tamamlayan ve bir anlam yüklenebilen objeler seçilmelidir
  • Stil ve tarz önemli olur.

Aksesuar seçiminde size özel olması bütçeyi yükseltmektedir. Ancak toplu üretilen ürünler ucuzdur ve yerel ev eşyaları mağazanızda kolayca bulunur. Fakat evinizi gerçekten doldurmak istediğiniz şey bu mu? Oda aksesuarları söz konusu olduğunda, genellikle daha azı daha fazladır. Eşsiz bir parça, alanınızda fiyatın ötesinde hiçbir değeri olmayan bir sürü küçük biblodan daha büyük anlamlar katabilir.

Doğru Oranda Olan Aksesuarları Seçin

Çok büyük bir odada oturanların yanlışlıkla bir posta pulu halısı kadar küçük halılar seçtiği evler görülmektedir. Bunun yanında çok büyük sanat eserinin çok küçük bir alana sıkıştırıldığı garip duvarlar söz konusu olur. Öncelikli olarak aksesuar seçimine başlamadan ya da yerleştirmeye başlamadan önce yerleştireceğiniz yerin ölçeğini dikkate alın. Öyle ki en uygun alan seçilmesi gerekir ve bu alanın boyutuna göre doğru ölçekli bir obje seçilmelidir. Ölçek ve orantı, rahat bir ev yaratmaya yardımcı olan ve bir kuruş maliyeti olmayan şeylerdir.

Dokuları ve Renkleri Birleştirin

Nötr tonlar, büyük mobilyalarda ve kalıcı armatürlerde harika olur. Ancak ucuz aksesuarlar, renk patlamaları ve değişen dokularla gerçekten öne çıkmak için mükemmel parçalar olur. Aksesuarlar özellikle bir alanı görselleştirmek ve oraya hayat vermek için kullanılmaktadır. Hatta özellikle kullanılmalıdır. Aksesuarlar değişen ruh hallerine, tarzlara veya mevsimlere uyacak şekilde kolayca ve ucuza değiştirilebilir.
Aksesuarları bir pastanın üzerindeki süslemeler olarak düşünün. Büyük aksesuarlar önce ve idareli bir şekilde yerleştirilmelidir. Orta ve küçük boyutlu aksesuarlar ihtiyaç duyulan yerleri doldurup dengeleyecek şekilde yerleştirilmelidir. Birkaç küçük aksesuar, gruplandırıldığında büyük bir parça hissi verebilir. Ancak yaşam alanınıza biraz nefes alma alanı bırakmayı unutmayın.

Stil Sahibi Aksesuarlar Evinize Hayat Veriyor

Aksesuarlar bir alanı tamamlar ve bulunduğu yere karakter verir. Canlılık katar. Bütünlük duygusu yaratır. Evinize eklenen bu küçük objeler olmadan bir odaya anlam katamazsınız. Ne kadar önemli olsalar da, çoğumuz aksesuarları seçerken ve düzenlerken hüsrana uğrarız.
Bir odayı en ince ayrıntısına kadar şekillendirme konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olan tasarım profesyonellerine imreniriz. Hatta gördüğümüz dekorlar ile büyülenir ve evimizi yeniden şekillendirme yoluna gideriz. Bazıları gerçekten özel bir yeteneğe sahip olabilir. Ancak çoğu becerilerini deneyim yoluyla kazanır ve siz de bu yollarla deneyimler kazanabilirsiniz.
Sırf bir odayı bitirmek için dışarı fırlayıp bir sürü modaya uygun aksesuar satın alma dürtüsüne karşı koymak gerekir. Bunu yaparsanız, kişisel alanınızdan çok sıradan bir model ev gibi görünecektir. Zamanla aksesuarları toplayın ve sizinle konuşan nesnelere konsantre olun. Böylelikle daha az bütçe ve uzun vadelerde evinize muhteşem bir tarz yansıtan aksesuarlara sahip olunabilir. Salonunuz, koridorlar ve yaşam alanlarınızın tamamında sizin zevkinize uygun ve tarzınızı yansıtan stil sahibi aksesuarlar sizindukkan.com ile size müthiş fırsatlar sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir